fbpx

O mnie

Nazywam się Dominika Gołąb. Z wykształcenia jestem architektem i od najmłodszych lat kocham tworzyć. Rysunek cienkopisem i malarstwo olejne to moje ulubione techniki. Ostatnio pokochałam też kredki. Już w liceum malowałam „olejami”, potem na studiach na Politechnice Krakowskiej  moją uwagę przykuł głównie komputer, ale brakowało mi bardziej manualnej formy wyrazu artystycznego.  Około 2011 roku zaczęłam tworzyć serię czarno – białych rysunków cienkopisem co zaowocowało współpracą z salonem tatuażu i firmą odzieżową. W międzyczasie rozwijałam się jako artystka abstrakcyjna i zapałałam miłością do dużych formatów i wyrazistych kolorów.  Od tamtej pory sprzedaję swoje obrazy w różnych galeriach sztuki – stacjonarnych i internetowych. Są też dostępne tutaj. W 2017 roku wzięłam udział w targach Art Basel w Miami.  Po narodzinach synka w 2019 roku odstawiłam chwilowo wielkoformatowe malarstwo olejne na rzecz urokliwych rysunków, które mogłyby zdobić dziecięce pokoiki. Ze względu na ulubione medium i styl, uznałam, że rysunki idealnie nadają się na kolorowanki. Z hobby, które daje mi radość postanowiłam  stworzyć produkt i podzielić się tą radością z innymi osobami. W ten sposób w 2020 roku stworzyłam brand Petite dominance skoncentrowany początkowo na wysokiej jakości kolorowankach dla dzieci i dorosłych.

Filozofia marki

W centrum filozofii mojej marki znajduje się estetyka i jakość. Jest to niezwykle ważne szczególnie dla najmłodszych odbiorców, u których zmysł estetyczny dopiero się kształtuje. „Wszystkie dzieci rodzą się artystami. Sztuka polega na tym, by pozostać nimi do końca życia” powiedział Picasso. Każde dziecko ma potencjał artystyczny –  należy zapewnić mu właściwe środowisko do rozwoju szczególnie w pierwszych latach życia, dlatego tak ważne jest otaczanie dzieci sztuką i wysokiej jakości designem. 
Co jeszcze wyróżnia markę Petite dominance? Stawiam na wartość rysunku odręcznego. Wszystkie ilustracje robione są ręcznie i dopiero potem edytowane do druku. W dobie cyfryzacji jestem fanką  naturalnej autentyczności. Jest dla mnie ważne, żeby odbiorca widział, że rysunki powstały ręcznie, a co za tym idzie nie są idealne. To podejście ma za zadanie zachęcić odbiorców do twórczej zabawy.  Zachęcam do  wyjścia za linię, dorysowania czegoś od siebie. Najtrudniej jest zacząć od pustej białej kartki, a być może dzięki kolorowaniu ktoś rozwinie skrywaną dotąd pasję? Ośmieli się i polubi kredki, flamastry albo farby? Bo w kolorowaniu można wypróbować wiele technik i odkryć swoje ukochane medium.

Kolorowanki  Petite dominace są przeznaczone zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Najlepiej jeśli dorośli i dzieci będą chcieli razem spędzić czas kolorując i pogłębiając wzajemne więzi! Dorosłym kolorowanki pomogą się zrelaksować i wyciszyć po dniu pełnym pracy i obowiązków. Z kolei dzieci, poza ćwiczeniem koncentracji i motoryki małej, będą mogły poćwiczyć też umysł i wymyślać niespodziewane zestawienia kolorów, dorysować nowe fragmenty, albo opowiedzieć historię, która przychodzi im do głowy na bazie rysunku.  W pierwszej kolejności zdecydowałam się wydać serię „Leśne opowieści”, która jest na granicy szufladek „dla dzieci”, „dla dorosłych”. Zapewniam jednak, ze to nie koniec! Po aktualności zapraszam na swój blog.

W miarę rozwoju firmy i planowania kolejnych produktów (w zanadrzu mam pomysły na kolejne 10 lat) stało się dla mnie oczywiste, że poza wartością estetyczną moje produkty muszą mieć też wartościowy przekaz. Zawsze  mi na tym zależało, ale od momentu kiedy zaczęłam tworzyć zalążek pierwszej książki wykrystalizowała się wizja, którą chcę przekazać.  Seria „Leśne opowieści” ma uwrażliwić młodszych i starszych odbiorców na aspekty ekologiczne, szacunek do przyrody i samej ziemi. Chcę w prosty sposób pokazać co można poprawić w naszym zachowaniu i jaki może mieć to wpływ globalnie.